Sobota, 04.05.2024

NOC pełna wrażeń. Finał Nocnej Orientacji Czechowickiej
02-03-2015
02-03-2015

Blisko 60 osób wzięło udział w finałowych zawodach na orientację z cyklu Nocnej Orientacji Czechowickiej – NOC. Zawody odbyły się w czwartek 26 lutego.

Tym razem areną zmagań było centrum naszego miasta, zaś bazą zawodów było Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej. Rywalizacja toczyła się na dwóch trasach. Trasa PROFI (około 3,5 km, 22 PK – punkty kontrolne), przeznaczona była dla zawodników z klubów sportowych lub osób, które chciały się ścigać, czy też zmierzyć z dłuższą trasą. Trasa OPEN (około 2,5km, 16PK) przeznaczona była z kolei dla osób, które chciały spróbować zabawy z mapą, zapoznać się z zasadami orientacji sportowej oraz dla rodziców z dziećmi, dla których bieganie lub spacerowanie wieczorem z mapą i latarką po mieście i jego zakamarkach było doskonałą zabawą.

Podsumowaniem całego cyklu było wręczenie dyplomów dla wszystkich uczestników NOC-y oraz oryginalnych statuetek za pierwsze miejsca w każdej z kategorii: PROFI (klasyfikacja mężczyzn i kobiet), OPEN oraz OPEN R – kategoria rodzinna.

Cykl Nocnej Orientacji Czechowickiej zakończył się w czwartek, ale to nie koniec imprez z mapą w naszym mieście w tym roku. Początkiem września br. odbędzie się drugi Nadwiślański Rajd Przygodowy, na który już teraz, w imieniu organizatorów, czyli: ZHP, MOSiR-u, Urzędu Miejskiego oraz grupy biegowej Rozbiegamy To Miasto – Czechowice-Dziedzice, serdecznie zapraszamy!

Na koniec należą się podziękowania za organizację harcerzom z czechowickiego hufca, członkom grupy biegowej Rozbiegamy To Miasto– Czechowice-Dziedzice, Miejskiemu Towarzystwu Sportowemu Winner z Czechowic-Dziedzic, a za wsparcie i pomoc w organizacji, Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Curie-Skłodowskiej z Czechowic-Dziedzic, Miejskiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju oraz Urzędowi Miejskiemu w Czechowicach-Dziedzicach.

Bartess/ŁP