Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Bezpłatne porady, szkolenia i staże dla bezrobotnych
Załączniki:
09-03-2015

Osoby bezrobotne w wieku 18-30 lat zamieszkałe na terenie województwa śląskiego mogą otrzymać bezpłatnie fachową pomoc doradcy zawodowego, szkolenie zawodowe i 3 miesięczny płatny staż u pracodawcy.

Projekt „MŁODZIEŻ AKTYWNA NA RYNKU PRACY” realizowany jest w ramach Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-30 lat posiadających status osoby bezrobotnej zamieszkałych na terenie województwa śląskiego.

W ramach projektu oferuje się bezpłatnie:

• fachową pomoc doradcy zawodowego: opracowanie indywidualnego planu działania, dokumentacji aplikacyjnej;
  • szkolenie zawodowe (120 godz.) dobrane zgodnie z predyspozycjami zawodowymi (do wyboru: glazurnik, pracownik ochrony fizycznej - bez licencji, przedstawiciel handlowy; podczas szkolenia uczestnikowi przysługuje stypendium szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu).
  • 3 miesięczny płatny staż u pracodawcy.

Realizowana inicjatywa sprzyja podnoszeniu kwalifikacji i wzrostowi zatrudnienia osób bezrobotnych na rynku pracy.

I tura naboru: do 16 marca 2015 r.
II tura naboru: 17 marca 2015 - do 30 kwietnia 2015 r.

Wszelkich informacji udziela w biuro projektu - ul. Mennicza 1, 43-400 Cieszyn oraz pod numerami telefonu: 512 026 510; 535 013 601 lub drogą elektroniczną, email: , .

plusk24.pl, PM