Czwartek, 02.05.2024

Brąz dla dziewcząt z Ligoty. W Wojewódzkich Igrzyskach w Tenisie Stołowym
15-04-2015
15-04-2015

We wtorek 14 kwietnia w Zespole Szkół w Ligocie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk w Tenisie Stołowym. W klasyfikacji drużynowej brąz zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Ligocie.

Rozgrywki, w których wzięli udział młodzi pasjonaci tenisa stołowego z kilkunastu szkół z terenu całego Śląska trwały cztery godziny. Rywalizacja była bardzo zacięta. Tym bardziej cieszy więc wysokie, trzecie miejsce dziewcząt, reprezentujących Szkołę Podstawową w Ligocie. Igrzyska w Ligocie, w klasyfikacji drużynowej dziewcząt, wygrały reprezentantki Zespołu Szkół w Mysłowicach. W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyli młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach. Tenisiści z Zabrzega uplasowali się na ósmym miejscu.

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. W jego imieniu, gratulacje, medale i upominki dla zwycięzców przekazał jego zastępca Maciej Kołoczek.

Tabela wyników znajduje się w załączniku obok.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, zaś wszystkim uczestnikom Igrzysk Wojewódzkich wspaniałej, sportowej rywalizacji.