Niedziela, 12.05.2024

Zapaleńcy 2015. Aktywny Dzień Dziecka za nami! Fotorelacja i film z imprezy
09-06-2015
10-06-2015

Setki czechowiczan bawiły się w sobotę 6 czerwca podczas Aktywnego Dnia Dziecka - Zapaleńcy 2015. W Parku na osiedlu Renardowice w Czechowicach-Dziedzicach pojawiły się całe rodziny. Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich zorganizowano Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Wydanych zostało 650 kart uczestnika. Z nimi w ręku, całe rodziny – podobnie jak podczas poprzednich dwóch edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. W strefach aktywności, których było 21, odbywały się, między innymi, pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, strzelectwo oraz zmagania w różnego rodzaju grach (np. Taroki) i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, szachy), a dodatkowo prezentacje z zakresu kultury i czytelnictwa. Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefę odkrywców, frywolitki oraz wybuchowe doświadczenia i eksperymenty.

Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 8 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. W ciągu niespełna dwóch godzin wydane zostały wszystkie karty, a w ślad za nimi również – dosłownie rozchwytywane przez uczestników - koszulki.

Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Na scenie pojawiły się grupy artystyczne – muzyczne, taneczne i kabaretowe, działające przy czechowickich szkołach, których występy były przeplatane rozmaitymi pokazami. Można było zobaczyć między innnymi: Zespół Wokalny „Siódemkowe Nutki” SP7 - solo Wiktoria Gwizdoń, Grupę hiphopową, Grupę teatralną „Fajni i Skromni” GP1, Mażoretki „Perfekto”, Spotkanie z wybuchowymi żywiołami, Zespół Gimnastyki Artystycznej „Reflex” z POPP Art, Zespół Gimnastyki Artystycznej PINK z SP2, „Jedynka tańczy i śpiewa” GP1, Małe Movimento Szkołę Tańca „Cubana” Bielsko-Biała.

Poza sceną obywały się pokazy ratownictwa drogowego oraz sprzętu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Przed 19.00 organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników imprezy do wspólnego zdjęcia w koszulkach Zapaleńców 2015. Na finał sceną zawładnął Mistah Lego z zespołem, którego koncert zakończył tegoroczną, trzecią już edycję Aktywnego Dnia Dziecka.

Zapaleńcy 2015 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice i Lesisko oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina”.

Filmową relację z Zapaleńców 2015 znajdziesz tutaj i tutaj.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Aktywnego Dnia Dziecka 2015. Już dzisiaj zapraszamy na Zapaleńców w przyszłym roku!

Organizatorzy imprezy:

1. Gmina Czechowice-Dziedzice – Wydział Promocji

2. Zarządy Osiedli:

• Renardowice
  • Północ
  • Barbara
  • Dziedzice
  • Lesisko

3. Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina – Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniająca inwestycje w zrównoważone rybołówstwo

4. Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach

5. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

6. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach