Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Ministranci na stadionie. Spartakiada Lekkoatletyczna Służby Liturgicznej w Zabrzegu
11-06-2015
11-06-2015

W środę 10 czerwca w Zabrzegu odbyła się XII Diecezjalna Spartakiada Lekkoatletyczna Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej im. Henryka Puzonia.

Zawody o Puchar Biskupa Diecezjalnego Ks. bp Romana Pindla odbyły się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta. Na co dzień służący przy ołtarzu młodzi sportowcy walczyli o medale biegając na dystansie 100 i 1000 metrów, skacząc w dal, pchając kulą i rzucając piłeczką palantową.

Na stadionie „Sokoła” Zabrzeg wystartowało w sumie 170 ministrantów i lektorów z parafii diecezji Bielsko-Żywieckiej. W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężyła reprezentacja gospodarzy, czyli parafii pw. Św. Józefa w Zabrzegu. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny wystawione przez parafie pw. Św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach – drugie miejsce oraz pw. Opatrzności Bożej w Ligocie – trzecie.

Szczegółowe wyniki zawodów w załączniku obok. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!