Poniedziałek, 13.05.2024

Mażoretki walczyły o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic
15-06-2015
16-06-2015

Międzynarodowy Konkurs Mażoretek o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic odbył się w sobotę 13 czerwca. W konkursowych pokazach wzięło udział w sumie 87 uczestniczek z Polski i Czech.

Jury w składzie: Teresa Nycz - instruktor mażoretek Gracja - Międzynarodowy sędzia Majorettes Sport IMA, Sabina Skupień - Mistrzyni Polski w kategorii Cheerleaderki, Zaneta Krnacova z Czech - prekursorka sportu mażoretkowego w czeskim Havierzowie.

Kategoria Mażoretki - kadetki baton

1. miejsce Mazoretky Srdicko KaSS -Český Těšín

2. miejsce Mażoretki Perfekto Czechowice-Dziedzice

3. miejsce Cieszyńskie Gwiazdeczki – Cieszyn

Kategoria Juniorki Mażoretki :

1. Miejsce i Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic: Cieszyńskie Gwiazdeczki – Cieszyn, grupa starsza - za największą ilość punktów podczas konkursu

2. miejsce Perfekto- Czechowice-Dziedzice

Kategoria Cheerleaderki:

1. miejsce - Puchar Burmistrza - Cieszyńskie Gwiazdeczki

2. miejsce - Perfekto Czechowice-Dziedzice

3. miejsce Mazoretky Srdicko KaSS Cesky Tesin

Miss mażoretek spośród 50 kandydatek wybrana została Ania Mlak z Cieszyna, zaś Mini Miss Ania Jurczak z Czechowic-Dziedzic.

MDK/ŁP