Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Nagroda Specjalna dla Czechowic-Dziedzic. Za wielostronność mikroprojektów
06-07-2015

Nagrodę Specjalną w kategorii Wielostronność Mikroprojektów otrzymała Gmina Czechowice-Dziedzice na Gali Projektów Euroregionu Beskidy organizowanej przez Stowarzyszenie „Region Beskidy” z okazji zakończenia i podsumowania realizacji Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Nagroda została przyznana Gminie Czechowice-Dziedzice za szerokie spektrum realizowanych projektów, dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczypospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Warto w tym miejscu wspomnieć zrealizowane projekty, które przyczyniły się do wyróżnienia dla Czechowic-Dziedzic:

• Seniorzy bez granic – reintegracja społeczna osób starszych poprzez nowe strefy aktywności. Projekt realizowany został w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej od lutego do listopada 2013 r. w partnerstwie z miastem Rajec ze Słowacji. W ramach tego projektu doposażono Dom Dziennego Pobytu, między innymi w elementy architektury ogrodowej, zestawy komputerowe przystosowane dla osób starszych oraz sprzęt rehabilitacyjny. Przeprowadzono także cykl warsztatów aktywizujących podopiecznych ODP, podnosząc ich sprawność i umiejętności.
  • Lato na desce. Cykl polsko-słowackich warsztatów i turniejów skateboard’owych. Projekt zrealizowany przy ścisłej współpracy z lokalnymi miłośnikami deskorolki, którzy sami zaproponowali sposób realizacji projektu oraz zaprojektowali modernizację istniejącego skateparku, znajdującego się w parku miejskim na osiedlu Północ. W ramach projektu poza pracami związanymi z budową nowych przeszkód oraz oświetlenia skateparku, zrealizowano serię warsztatów i turniejów, w których licznie udział brała młodzież z Czechowic-Dziedzic i okolic wraz z młodzieżą z Námestova na Słowacji. Projekt realizowany był od maja do wrzesienia 2013 r.
  • Gem, set, match. Letnie polsko-słowackie warsztaty tenisowe na zmodernizowanych kortach tenisowych w Czechowicach-Dziedzicach. Projekt realizowany był od stycznia do czerwca 2014 r. w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach oraz miastem Námestovo. W ramach projektu wykonano długo oczekiwaną modernizację kortów tenisowych na terenie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach oraz przeprowadzono cykl warsztatów tenisowych dla dzieci i młodzieży, który zakończony został otwartym turniejem tenisowym.

nagroda

logotypy