Medale dla kajakarzy z czechowickiego MKS-u
grafika
10-08-2015
9
10-08-2015

W miniony weekend na torze regatowym w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w kajakarstwie klasycznym. Znakomicie zaprezentowali się kajakarze czechowickiego MKS-u zdobywając łącznie 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Adrian Kulig i Dawid Byrdek w konkurencji K-2 5000m juniorów mł. Adrian Kulig indywidualnie na 500m zajął 8 miejsce w finale, a Dawid Byrdek wraz z Piotrem Morawskim w K-2 1000m uplasowali się na 7 pozycji. Na duże uznanie zasługuje Piotr Morawski, który w konkurencji K-1 5000m od startu objął prowadzenie, niestety przeciwnik uszkodził mu ster w kajaku. Mimo tego Piotr wykazał się dużą wolą walki. Podpłynął do brzegu, naprawił ster i kontynuował wyścig zajmując ostatecznie 15 miejsce.

Wśród Juniorów bardzo dobrze spisali się kanadyjkarze: Jakub Gola zajął dwukrotnie 2 miejsce w C-1 1000m oraz C-2 1000m wraz z Mateuszem Borgłem, zaś w C-1 500m, po wyrównanej walce, ostatecznie uplasował się na 4 pozycji. Mateusz Borgieł oprócz srebra w C-2 zdobył brązowy medal w C-1 5000m, a także zajął 4 miejsce w C-1 1000m. Kajakarz Dominik Starowicz zajął 9m w finale K-1 200m. Przed naszymi zawodnikami jeszcze jedna ważna impreza. Już w najbliższy weekend Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Ostródzie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!