Sobota, 04.05.2024

Wakacje z „Czwórką”
13-08-2015
13-08-2015

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach Dziedzicach jest to, że uczniowie od ośmiu lat pierwsze dni wakacji spędzają poza miejscem zamieszkania. W tym roku wybraliśmy się do Domu Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” w Kościelisku.

Liczna grupa 50 uczniów wraz z opiekunami Joanną Bogus oraz Sonią Łęczek-Kajsturą ciekawie i atrakcyjnie wykorzystała czas spędzony poza domem. Atrakcji naprawdę nie brakowało, a program 10 - dniowego pobytu na kolonii był bardzo bogaty. Dzieci brały udział w licznych zajęciach sportowych, muzycznych, rekreacyjnych przygotowanych przez wychowawców DWD „Pałac Tatrzański”. Uczestniczyły w wycieczce do Zakopanego, gdzie wyjechały na Gubałówkę, a następnie malowniczym szlakiem wróciły do Kościeliska. Wycieczka autokarowa do Niedzicy to kolejne atrakcje, zwiedzanie zamku oraz rejs statkiem „Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim. Bardzo udana była także wycieczka na Rusinową Polanę, gdyż mogliśmy lepiej poznać Tatry, a niektórzy nawet wspięli się na szczyt Gęsiej Szyi. Podsumowaniem wiadomości o Tatrzańskim Parku Narodowym była prezentacja przygotowana przez pasjonatów gór państwa Zaniewskich, którą mogliśmy obejrzeć w systemie 3D. Uczniowie brali również udział w licznych wycieczkach pieszych po okolicy, m.in. na Śmiechówkę i do ośrodka biathlonowego. Pogoda dopisywała więc mogliśmy kąpać się w pobliskiej rzeczce, a także wyszaleć się na kąpielisku Szymoszkowa oraz w aquaparku w Zakopanem.

Podczas trwania turnusu prowadzone były liczne konkursy, zawody, dyskoteki, zabawy ze śpiewem, które sprzyjały integrowaniu zespołów dziecięcych. Na ostatnim, pożegnalnym apelu każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek. O tym, że pobyt spędzony na kolonii dzieci będą długo i mile wspominać oraz że kolonia była udana, świadczą uśmiechnięte i zadowolone buzie naszych uczniów. Już wielu z nich chce się zapisać na kolejny wyjazd. A więc do zobaczenia za rok.

Korzystając z okazji dziękujemy wydziałowi ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miasta za finansowe wsparcie naszego wyjazdu.

SP4, PM