Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Jesienna Szkoła Profilaktyki wystartowała. Piknikiem Rodzinnym "Przy Fontannie"
14-09-2015
18-09-2015

13 września, na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny, otwierający Jesienną Szkołę Profilaktyki. Impreza zorganizowana przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych była imprezą bezalkoholową promującą zdrowy styl życia.

Uczestników pikniku oraz zaproszonych gości przywitał Burmistrz Marian Błachut, oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanna Badowska. Prowadzący imprezę - Waldemar Wywrocki, zapewnił najmłodszym uczestnikom niezapomnianą zabawę, wiele emocji i radości. Dzieci ochoczo uczestniczyły

w prowadzonych zabawach i animacjach, za co były obsypywane upominkami (gadżetami). Jednak niekwestionowaną gwiazdą pikniku był zespół UNIVERSE, który jak zwykle nie zawiódł swoich fanów.

Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki, z których mogły korzystać nieodpłatnie. Dzieci mogły też skorzystać ze stoiska z malowaniem twarzy, przejechać się kolejką oraz zobaczyć pokaz baniek mydlanych. Stróże prawa udzielali porad w zakresie bezpieczeństwa oraz przeprowadzili pokaz sprzętu policyjnego zaś PCK przeprowadziło instruktarz udzielania pierwszej pomocy. Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci” prowadziła bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Dużym powodzeniem cieszyły się też stoiska przygotowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy których znajdowały się ulotki i broszury oraz literatura wspólnoty AA. Swoje stoisko i kramik z wykonanymi przez siebie pracami prezentowała również Świetlica socjoterapeutyczna „Zatoka”.

- Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy, że dali wspaniały przykład jak wspaniale można się bawić bez alkoholu i już zapraszamy na przyszłoroczny piknik. Jednak przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu pikniku - mówi Agnieszka Borowska-Paszek, kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

PPU/ŁP