Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

IV Memoriał Sportowo-Pożarniczy Oldboy im. Franciszka Waloszczyka. Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
21-09-2015
21-09-2015

W sobotę 19 września, na boisku sportowym w Bronowie, przeprowadzono kolejne, XII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic, jako IV Memoriał im. Franciszka Waloszczyka. Gospodarzem tegorocznych zawodów była OSP Bronów.

Do udziału w zawodach zgłoszono 5 drużyn: OSP Dziedzice, OSP Bronów, OSP Ligota, OSP Zabrzeg i OSP Czechowice. Drużyna OSP Czechowice ponownie w tym roku startowała pod dowództwem Prezesa zaprzyjaźnionej jednostki Sboru Dobrovolnych Hasicu (SDH) „Dolni Listna” z Republiki Czeskiej, Członka Honorowego OSP Czechowice dh. Kazimierza Lipki. Uczestników zawodów przywitał oraz oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski, a zgrupowanie drużyn poprowadził i przypomniał regulamin zawodów Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik.

Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do rozgrywania konkurencji ćwiczenia bojowego wg kolejności wylosowanych numerów startowych. W tym roku najlepsza okazała się sekcja Oldboy z OSP Ligota, która zdobyła Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic, a na podium stanęły jeszcze OSP Bronów - II miejsce i OSP Czechowice - III miejsce. Kolejne miejsca zajęły sekcje: IV miejsce - OSP Zabrzeg i V miejsce - OSP Dziedzice. Zawody przebiegały sprawnie, w nieustępliwej rywalizacji, ale przyjaznej oraz koleżeńskiej atmosferze, a o zaciętej rywalizacji niech świadczy fakt, że druga w klasyfikacji sekcja OSP Bronów przegrała ze strażakami z Ligoty tylko o 0,05 sekundy. Zawody ukończyły wszystkie drużyny i do komisji sędziowskiej pod przewodnictwem sędziego głównego mł. bryg. Krzysztofa Szarego nie zgłoszono żadnych protestów.

Wręczenia pucharów oraz pamiątkowych dyplomów dokonali wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski oraz Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Po uroczystości wręczenia nagród uczestniczący w zawodach Prezes SDH „Dolni Listna” Kazimierz Lipka podziękował za możliwość uczestnictwa w tegorocznych zawodach, życząc kontynuowania tej wartościowej tradycji, żywiąc nadzieję, że uda mu się zorganizować takie zawody w swojej jednostce SDH oraz przekazał serdeczne pozdrowienia dla czechowickich strażaków od czeskich strażaków z Lesznej Dolnej.

Zawody zamknął oraz podziękował ich uczestnikom i zebranym widzom wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski. Dh Stefan Kozłowski przekazał również gratulacje zwycięzcom oraz pozdrowienia i życzenia wszystkim uczestnikom zawodów od Burmistrza Czechowic-Dziedzic, zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh. Mariana Błachuta.

Zbigniew Waloszczyk/ŁP