Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Rok z MOSiR-em. Podsumowanie imprez i wydarzeń z 2015 roku
18-01-2016

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach dziedzicach podsumował swoją działalność w ubiegłym roku. We wszystkich imprezach organizowanych przez czechowicki MOSiR uczestniczyło w sumie 4.170 osób!

Jak co roku wielką popularnością cieszyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. W sezonie 2014/2015 zgłosiło się 8 drużyn (80 osób). W tym roku (sezon 2015/2016), oprócz Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn (10 drużyn - 100 osób), wzbogaciliśmy je o Amatorską Ligę Siatkówki Kobiet (4 drużyny - 40 osób) oraz Amatorską Ligę Siatkówki Oldboyów (3 drużyny - 30 osób).

Stałym elementem w kalendarzu imprez MOSiR-u były wycieczki. Dla dzieci: ferie zimowe - wyjazd na sanki, kulig oraz dodatkowa wycieczka do Palmiarni w Gliwicach – razem 100 osób, zaś latem 2 wycieczki wakacyjne – 56 osób). Dla całych rodzin – wyjazdy zimowe na wędrówki piesze i dla sympatyków jazdy na nartach (286 osób) oraz wycieczki letnie - (197 osób).

Dużym powodzeniem cieszyły się szkółki dla dzieci – zimą, podczas ferii -łyżwiarska, narciarska oraz pływacka, gromadzące razem 94 osoby jak i latem szkółka pływacka – 60 osób. W tym roku wzbogaciliśmy ofertę o szkółkę łyżwiarską dla dorosłych, w której uczestniczy 30 osób.

Od wielu lat MOSiR organizuje zawody popularyzujące biegi: Bieg o Puchar Dyrektora MOSiR, Bieg Patrona Miasta Św. Andrzeja Boboli oraz Bieg Niepodległości. W tym ostatnim została zmieniona formuła - bieg został podzielony na Bieg Główny, na dystansie 10 km dla dorosłych oraz na dziecięce biegi przełajowe. Razem, we wszystkim biegach, wzięło udział rekordowa liczba 1.495 osób.

Stałą pozycję w działalności rekreacyjnej miały rozgrywki Letniej Ligi Siatkówki Plażowej, zarówno dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wszystkie turnieje zgromadziły 502 osoby.

MOSiR organizował, jak również współorganizował, różnego rodzaju imprezy, turnieje i zawody sportowe:

• Gala Sportu 2014 - impreza podsumowująca najlepsze wyniki sportowe zawodników trenujących w Gminie Czechowice-Dziedzice, gromadząca co roku ponad 100 zawodniczek i zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe, zarówno w sportach indywidualnych jak i drużynowych.
  • Powitanie i Pożegnanie lata (150 osób)
  • Zajęcia Ultimate frisbee (40 osób)
  • Hardcore Run ( 90 osób) - czyli tzw: bieg z przeszkodami dla dzieci I dorosłych.

W 2016 roku Ośrodek będzie współorganizować dwie tego rodzaju imprezy: „Strefę Mega Mocy” oraz „Barbarian Run”.

W planie przewidujemy imprezy o charakterze cyklicznym, wśród nich są:

• zajęcia samoobrony (15 osób)
  • Rodzinny Piknik Rowerowy (205 osób)
  • Memoriał Mariusza Mleczki (52 osoby) – zawody lekkoatletyczne osób niepełnosprawnych.
  • jazda szybka na lodzie (44 osoby)
  • turnieje koszykówki (138 osób)
  • turnieje piłki nożnej dziewcząt i chłopców (162 osoby)
  • zawody pływackie (277 osób)