Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Burmistrza Mariana Błachuta
19-01-2016

Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach uhonorowany został Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Laur został przyznany w kategorii „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy”, w 25-lecie Delegatury RIG w Czechowicach-Dziedzicach.

Przyznana Burmistrzowi Marianowi Błachutowi nagroda RIG jest również wyrazem uznania dla Czechowic-Dziedzic, gdzie od lat wspierane są inicjatywy samorządu gospodarczego, a dzięki partnerstwu między samorządami – terytorialnym i gospodarczym, panuje przyjazny klimat dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji RIG w Katowicach, to – obok Laurów Diamentowych i Kryształowych – jedno z najwyższych wyróżnień, przyznawanych przez katowicki samorząd gospodarczy od niemal ćwierćwiecza. Laury przyznaje Kapituła, obradująca pod przewodnictwem Prezesa RIG Tadeusza Donocika. W jej skład wchodzi obecnie 27 wybitnych przedstawicieli świata biznesu, nauki, samorządu i mediów z całego regionu. Laury Umiejętności i Kompetencji to forma podziękowania, przekazywana osobom, które swoimi działaniami wpływają na otaczającą je rzeczywistość.

Burmistrz Marian Błachut znalazł się w tym roku w doborowym towarzystwie laureatów. Diamentowym Laurem uhonorowana została Profesor Hanna Suchocka, była Premier RP, działaczka „Solidarności”, posłanka na Sejm RP, ambasador Rządu RP w Watykanie. Wśród przyznanych w tym roku przez Kapitułę Laurów Platynowych można znaleźć takie nazwiska jak: Profesor Irena Lipowicz – Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2010 - 2015, Piotr Litwa – Wojewoda Śląski w latach 2014-2015, czy Profesor Adam Maciejewski z Centrum Onkologii w Gliwicach, pod którego kierunkiem, w ubiegłym roku dokonano pionierskiej w skali światowej, udanej operacji przeszczepu twarzy.

W uzasadnieniu wyboru Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji RIG w Katowicach czytamy, że Burmistrz Marian Błachut został uhonorowany Laurem Platynowym między innymi za: determinację w budowaniu samorządu zgody, wspieranie inicjatyw samorządu gospodarczego oraz biznesu, umiejętność włączenia wrażliwości społecznej w decyzje administracyjne, wspieranie rozwoju lokalnej kultury i różnorodnych dyscyplin sportowych, inicjowanie i aktywny udział w akcjach charytatywnych.

Serdecznie gratulujemy!