Wtorek, 23.04.2024
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Rok z Miejskim Domem Kultury. Sukcesy i osiągnięcia w sezonie 90-lecia MDK-u
21-01-2016

Sezon 90-lecia istnienia obiektu Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach obfitował nie tylko w ciekawe wydarzenia kulturalne, ale przyniósł wiele nagród i wyróżnień dla samej instytucji, zespołów, wychowanków i pracowników MDK.

• Miejski Dom Kultury otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi w upowszechnianiu kultury oraz wyróżnienie w kategorii organizacja wydarzeń kulturalnych za realizację projektu „Sąsiedzi z kulturą za pan brat” przyznane przez Stowarzyszenie Region Beskidy.

• Dyrektor Bolesław Folek otrzymał odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” z rąk Starosty Powiatu Bielskiego Andrzeja Płonki i Puchar z podziękowaniem za pracę na rzecz młodzieży oraz upowszechniania kultury mieszkańców województwa śląskiego od I- go Wicewojewody Śląskiego Mirosława Szemli.

• Dr Agnieszka Przybyła-Dumin otrzymała srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznawaną przez Sejmik Województwa Śląskiego.

• Józef Grabowski otrzymał tytuł Kiniarza Roku 2015 podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia Kin Studyjnych i Lokalnych, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz nagrodę Burmistrza Czechowic-Dziedzic w dziedzinie kultury

• Dyplomy Tytanów Pracy od SKSiL i Filmoteki Narodowej otrzymali Monika Guga i Józef Grabowski - po raz drugi z rzędu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krzewienia edukacji filmowej.

• Paweł Brożek i Natalia Micor- soliści Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento - II miejsce w swoich kategoriach na XVII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vrable na Słowacji

• Paweł Brożek - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury, nagroda Burmistrza Czechowic-Dziedzic w dziedzinie kultury

• Młodzieżowa Orkiestra Dęta na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2015 w Kozach zdobyła cztery nagrody!

- laureat Złotego dyplomu,

- Puchar Pani Małgorzaty Handzlik Europoseł do Parlamentu Europejskiego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego,

- Puchar Zarządu Oddziału Bielskiego Związku Chórów i Orkiestr dla najlepszej orkiestry oddziału bielskiego PZChiO,

- Puchar Prezesa Oddziału Bydgoskiego PZChiO dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu – Tomasza Janusza.

• Mażoretki Perfekto zdobyły złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Mażoretek w Czeskim Cieszynie.

Gratulujemy!

MDK/ŁP