Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wiarygodna Szkoła. Certyfikat dla Technikum z Zespołu Szkół "Silesia"
21-04-2016

Technikum nr 2 z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach otrzymało ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła. Tym samym placówka dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całej Polsce.

Z początkiem roku 2016, została uruchomiona nowa edycja Programu Wiarygodna Szkoła, dedykowana Liceom Ogólnokształcącym oraz Technikom. Odbyła się także rekrutacja dla szkół z województwa śląskiego i powiatu bielskiego, gdzie - jak informuje organizator programu - wyróżnione zostało Technikum nr 2, działające w Zespole Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach.

Wyróżnienie to szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa w szkole.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły.

Gratulujemy!