Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Rodzina 500+. Komunikat Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach
28-04-2016

Trwa realizacja Programu Rodzina 500+ w Gminie Czechowice-Dziedzice. Od 2 maja br. wnioski o przyznanie świadczenia nadal przyjmowane będą w specjalnie przygotowanej do obsługi programu sali nr 003, w przyziemiu budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, jednak już tylko w normalnych godzinach pracy Urzędu.

Realizacja programu Rodzina 500+ w Czechowicach-Dziedzicach przebiega wyjątkowo sprawnie. Do zajmującego się obsługą programu Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wpłynęło już około 2.300 wniosków, czyli znakomita większość spodziewanych.

Dzięki temu, że w pierwszym miesiącu obowiązywania programu, zatrudniający dodatkowe dwie osoby Wydział Świadczeń Społecznych pracował każdego dnia do godziny 17.30, do końca kwietnia wydano około 1.800 decyzji o przyznaniu świadczenia. Pierwsze świadczenia na konta beneficjentów programu Rodzina 500+ w Czechowicach-Dziedzicach – o czym pisaliśmy tutaj - wpłynęły na konta już 22 kwietnia br. 22 maja na konta świadczeniobiorców wpłynie druga transza świadczeń, w kwocie około 2,5 miliona złotych!

Przypominamy, że również tylko do piątku 29 kwietnia funkcjonuje zamiejscowy punkt przyjmowania wniosków w Ligocie Miliardowicach.