Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Program ograniczania niskiej emisji. Podziękowania za wypełnienie ankiet
22-04-2016

Burmistrz Czechowic-Dziedzic zwraca się do mieszkańców gminy z podziękowaniem za wypełnienie ankiet dotyczących poprawy jakości powietrza na terenie gminy.

Jednocześnie informuje, iż zebrane informacje umożliwią w przyszłości wdrożenie programu ograniczania niskiej emisji polegającego na dofinansowaniu mieszkańcom wybranego modelu inwestycji objętego programem.

Uruchomienie programu ograniczania niskiej emisji będzie również zależne od możliwości pozyskania środków zewnętrznych.

Łącznie spłynęło 639 sztuk wypełnionych ankiet.
Zdaniem ankietowanych najważniejszym rodzajem inwestycji związanej z poprawą powietrza jest wymiana starego kotła węglowego na nowy ekologiczny kocioł węglowy - 32%.

Kolejne inwestycje wskazane przez mieszkańców do realizacji:

1. wymiana kotła węglowego na kocioł gazowy 19%
  2. instalacja fotowoltaiczna – produkująca prąd elektryczny 16%
  3. podłączenie do sieci ciepłowniczej 15%
  4. instalacja solarna – do podgrzewania wody 13%
  5. instalacja pompy ciepła 4%
  6. elektrownia wiatrowa 1%.

Wykres

OS/UM, PM