Czwartek, 18.04.2024

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy Omnibus za nami
29-04-2016
25-04-2016

14 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „OMNIBUS klas I-III” pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania zagadnienia z zakresu ekologii, ochrony środowiska, zdrowego trybu życia.

W konkursie wzięło udział 8 Szkół Podstawowych z gminy Czechowic-Dziedzic. Drużyny trzyosobowe odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki i rebusy oraz krzyżówkę, a także układały puzzle o tematyce „zdrowa żywność” i wykonały plakat „piramida zdrowia”.

Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą przyrodniczą. W miłej atmosferze chętnie brali udział w przygotowanych zadaniach. Po trzygodzinnym wysiłku jury - opiekunowie drużyn wyłonili zwycięzców.

• I miejsce zajęli gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • II miejsce – Zespół Szkół w Zabrzegu.
  • III miejsce- Zespół Szkół w Ligocie.

Wyniki uzyskane przez zwycięskie drużyny były zbliżone.

Organizatorzy dziękują uczestnikom i zachęcają do udziału w przyszłorocznych rozgrywkach międzyszkolnych.

Agnieszka Kóska-Słowińska, Katarzyna Giemza-Sok, Katarzyna Polewczyk / ŁP