Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Zapraszamy na 25. Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. Uwaga! Korekta trasy biegu
11-10-2016

11 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości. Podobnie jak przed rokiem, bieg ulicami Czechowic-Dziedzic zostanie przeprowadzony w nowej formule, na klasycznym dystansie 10 kilometrów. Organizatorzy informują o zmianie trasy.

Biegi Niepodległości to w naszej gminie impreza z bogatą tradycją. Biegi uliczne z okazji Święta Niepodległości – w tym roku będzie to jubileuszowa, 25. edycja – do ubiegłego roku odbywały się jednak na dystansie około 3,5 kilometra i bez pomiaru czasu. W ubiegłym roku, po raz pierwszy, czechowicki Bieg Niepodległości został przeprowadzony na dokładnie zmierzonej trasie o długości 10 tysięcy metrów, zgodnie z regulaminem PZLA (Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), dotyczącym atestowania biegów ulicznych. Profesjonalnie – za pomocą chipów – przeprowadzony został pomiar czasu.

Na stracie ubiegłorocznego biegu stanęło 450 biegaczy. W tym roku zapowiada się jeszcze wyższa frekwencja, a czechowicki Bieg Niepodległości już zyskał miano największej „niepodległościowej dyszki” na Śląsku.

Organizatorami imprezy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, MTS „Winner” oraz Grupa Rozbiegamy To Miasto. To właśnie pasjonaci biegania z Grupy RyTM stoją za zaprojektowaniem i przygotowaniem profesjonalnej, ciekawej trasy, na sztandarowym dla biegaczy-amatorów dystansie 10 kilometrów, która zachwyciła biegaczy już w ubiegłym roku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach zawiadamia, że w związku z informacją o planowanej przebudowie ulicy Zielonej, która stanowi jeden z odcinków Biegu Niepodległości organizowanego w dniu 11 listopada 2016, trasa biegu ulega zmianie. Aktualny przebieg trasy w załącznikach.

Wysokość opłaty startowej to 35 złotych. Nie warto zwlekać, bo po 4 listopada opłata będzie wynosiła 60 złotych, a ponadto na liście startowej przewidziano 600 miejsc. W tym roku od każdej kwoty wpłacanej za uczestnictwo w biegu organizatorzy postanowili przeznaczyć złotówkę na pomoc niepełnosprawnemu dziecku.

Wszystkie informacje na temat 25. Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, znajdziesz tutaj.

Zapraszamy!