Piątek, 29.03.2024

Wolontariuszka z Rio z wizytą w Urzędzie Miejskim
21-09-2016
21-09-2016

W środę 21 września w gabinecie Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się spotkanie z Weroniką Paszek, która – jako oficjalna wolontariuszka – brała udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Sympatyczna mieszkanka naszego miasta pojawiła się na spotkaniu w towarzystwie Bartłomieja Żaczka, prezesa MKS Czechowice-Dziedzice, a prywatnie jej wujka. W spotkaniu w gabinecie burmistrza udział brali również: Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Grzegorz Wąsik.

Weronika Paszek podziękowała za wsparcie w wyprawie do Brazylii, którego udzieliła jej Gmina Czechowice-Dziedzice. Podzieliła się wrażeniami z Olimpiady w Rio, którą – jako pomagająca sportowcom wolontariuszka – miała okazję oglądać również „od kuchni”. Rozmawiano i o tym, jak udało się jej dostać do elitarnego grona wolontariuszy Igrzysk, których kandydatury napływały przecież z całego świata.

Burmistrz Marian Błachut gratulował młodej czechowiczance samozaparcia i skuteczności w dążeniu do celu, jakim był udział w Igrzyskach Olimpijskich w charakterze wolontariuszki. Dziękował również za promocję Czechowic-Dziedzic w Rio. Weronika Paszek wręczyła gospodarzowi miasta oficjalną maskotkę Igrzysk – Viniciusa oraz oryginalny uniform wolontariusza Igrzysk w Rio, który zostanie przekazany na cel charytatywny.