Czwartek, 28.03.2024

Oldboye z czechowickich OSP rywalizowali w Bronowie
27-09-2016
28-09-2016

24 września na boisku sportowym w Bronowie przeprowadzone zostały kolejne, XIII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy, jako V Memoriał im. Franciszka Waloszczyka.

W zawodach, odbywających się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, wzięli udział członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenowych jednostek OSP gminy Czechowice-Dziedzice, składające się ze strażaków mających ukończone co najmniej 45 lat.

W zaciętej, ale prowadzonej w sportowym duchu rywalizacji, kolejne miejsca zajęli strażacy:

1. OSP Ligota
  2. OSP Bronów
  3. OSP Czechowice
  4. OSP Dziedzice
  5. OSP Zabrzeg

Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy rozgrywane są w Gminie Czechowice-Dziedzice od 2003 roku. Po śmierci ich pomysłodawcy, długoletniego Komendanta Gminnego OSP w Czechowicach-Dziedzicach dh. Franciszka Waloszczyka, dla uczczenia jego pamięci oraz wkładu w organizację zawodów, od IX edycji w 2012 roku, zawody rozgrywane są pod obecną nazwą.

Główny cel zawodów to jednak nie „wielka rywalizacja” strażaków, tylko pewna forma podziękowania dla wielu druhów seniorów, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia zakończyli już aktywny okres działalności bojowej w swoich jednostkach.

Zawody te, to również okazja do wzajemnych spotkań i wspomnień dawnych strażackich działań.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!