Piątek, 29.03.2024

Gimnazjaliści z Twardowskiego w Warszawie
22-09-2016
22-09-2016

W sobotę, 17 września br. odbył się Ogólnopolski Finał Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016.
W wydarzeniu tym brała udział reprezentacja z Gimnazjum Publicznego Nr 1.

Gimnazjaliści prowadzili gry i zabawy dla uczestników pikniku. Przygotowane zostały zagadki matematyczne z zapałek, gra planszowa i puzzle. Wyjazd był działaniem zaplanowanym w ramach projektu Arboretum Inspiruje. Projekt ten jest laureatem konkursu grantowego „Po Stronie Natury”.

Podczas wydarzenia udało się uprzątnąć Park Arkadia – cenny przyrodniczo obszar Warszawy. Razem z organizującą Akcję Fundacją Nasza Ziemia i partnerami Finału: Urzędem Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Fundacją ProKarton i spółką Vastint, byli również obecni Ambasador Australii – Paul Wojciechowski oraz przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych, na czele z Zastępcą Szefa Misji – Johnem Law.

Po pikniku uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd sfinansowała grupa LOTOS S.A., a wsparcia dodatkowo udzielił – Wydział Promocji Urzędu Miejskiego.

GP1, PM