Czwartek, 25.04.2024

Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach
09-09-2016
09-09-2016

W czwartek 8 września odbyło się pierwsze posiedzenie, inaugurujące pracę Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach. Seniorzy wybrali pięcioosobowe Prezydium, które – po ukonstytuowaniu się – wyłoniło ze swojego grona Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach. Przewodniczącym został wybrany Edward Lesiewicz.

Posiedzenie Gminnej Rady Seniorów otworzył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który pogratulował członkom Gminnej Rady Seniorów wyboru oraz życzył im owocnej pracy. Burmistrz zaznaczył, że jest to historyczna chwila w życiu miasta, gdyż powołany zostaje do życia nowy organ, który działał będzie na rzecz rozwoju gminy. W pierwszym posiedzeniu Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach udział wzięli również: Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Sekretarz Miasta Marek Gazda, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Zastępca Przewodniczącego Krzysztof Bergel.

W trybie głosowania tajnego przeprowadzone zostały wybory pięcioosobowego Prezydium Gminnej Rady Seniorów, które następnie wybrało ze swojego grona Przewodniczącego – Edward Lesiewicz, Zastępcę Przewodniczącego – Andrzej Kobiela oraz Sekretarza – Michalina Li-u-fa. Członkami Prezydium zostali również: Urszula Gazda i Andrzej Zuber.

Po odebraniu gratulacji, dalsze prowadzenie obrad przejął Przewodniczący Edward Lesiewicz. Krótko nakreślił on swoją wizję pracy Gminnej Rady Seniorów i zaproponował pozostałym członkom, aby przed kolejnym spotkaniem przemyśleli kwestie związane z organizacją przyszłej pracy oraz swoim udziałem w poszczególnych tematycznych zespołach roboczych, będących odpowiednikami komisji stałych w Radzie Miejskiej.

Skład Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach:

1. Edward Lesiewicz zam. Czechowice-Dziedzice - Przewodniczący
  2. Andrzej Kobiela zam. Ligota – Zastępca Przewodniczącego