Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Drugie posiedzenie Gminnej Rady Seniorów
20-10-2016

12 października br. odbyło się drugie posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach Dziedzicach.

Jednym z tematów posiedzenia była analiza danych statystycznych na temat populacji 60+ w gminie oraz dotychczasowe inicjatywy, działania i praktyczne możliwości samorządu w zakresie wparcia populacji osób 60+. Przedstawiono również koncepcję ogólnopolskiej akcji pod nazwą „KOPERTA ŻYCIA” i podjęto uchwałę w sprawie zarekomendowania władzom samorządowym Czechowic-Dziedzic wdrożenia tego programu na terenie gminy jako pierwszej inicjatywy Gminnej Rady Seniorów skierowanej bezpośrednio w celu poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego najstarszych i samotnych mieszkańców. Zadecydowano też o przystąpieniu do Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów powołanego w ubiegłym roku w Krakowie i utworzono trzy zespoły tematyczne w strukturze wewnętrznej Gminnej Rady Seniorów - ds. bezpieczeństwa i warunków mieszkalnych seniorów, ds. profilaktyki i promocji zdrowia seniorów oraz ds. integracji i form wypoczynku seniorów.

Kolejne posiedzenie Gminnej Rady Seniorów zaplanowano na 7 grudnia br. na godz. 17. Radni GRS dyżurować będą 3 listopada i 1 grudnia br. (w godz. 10-12) w budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Szczegółowe informacje dostępne są w protokole z posiedzenia GRS »

OR, PM/WP, PM