Piątek, 26.04.2024

Wrześniowe posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach
19-09-2017
19-09-2017

13 września br. odbyła się VI Sesja Gminnej Rady Seniorów. Posiedzenie otworzył i powitał gości Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Edward Lesiewicz.

Poza członkami Rady w posiedzeniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bergel, Sekretarz Miasta Marek Gazda, Zastępca Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Paszek, Komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinsp. Bogusław Brosz, przedstawiciel Fundacji Regionalnej Promocji Zatrudnienia w Katowicach – Marcin Sławiński oraz przedstawiciele organizacji emeryckich i zarządów osiedli .

Efektem obrad Rady było podjęcie czterech uchwał rekomendujących wdrożenie na terenie Gminy Czechowice Dziedzice szeregu inicjatyw mających na celu usprawnienie współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim a Gminną Radą Seniorów oraz wytyczenie celów które w niedalekiej perspektywie mogłyby być realizowane w gminie, w interesie społeczności 60+.

• Uchwała Nr 4/2017 - w sprawie inicjatywy powołania Pełnomocnika Burmistrza lub Koordynatora ds. współpracy z Gminna Radą Seniorów w Czechowicach -Dziedzicach;
  • Uchwała Nr 5/2017 - w sprawie inicjatywy utworzenia Punktu Konsultacyjno - Diagnostycznego Medycyny Senioralnej w Czechowicach -Dziedzicach.
  • Uchwała Nr 6/2017 - w sprawie przeprowadzenia badań ankietowych w środowisku seniorów gminy Czechowice-Dziedzice.
  • Uchwała Nr 7/2017 - w sprawie rozwinięcia na terenie gminy Czechowice-Dziedzice wolontariatu na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

Po zakończeniu części roboczej przedstawiciel Fundacji Regionalnej Promocji Zatrudnienia w Katowicach – Marcin Sławiński przeprowadził godzinną prelekcję pt.: „Pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych FIO i ASOS.”

Protokół z posiedzenia oraz pełna treść uchwał dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej

Edward Lesiewicz, ŁP