Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Czerwcowe posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach-Dziedzicach
16-06-2017

14 czerwca br. odbyło się kolejne posiedzenie Gminnej Rady Seniorów w Czechowicach Dziedzicach.

Oprócz członków Rady Seniorów w obradach wzięli udział m.in.: Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, Sekretarz Miasta Marek Gazda, Radni Rady Miejskiej - Jerzy Bożek i Edward Kóska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Buryło, Prezes NZOZ SALUS w Czechowicach-Dziedzicach Danuta Kopeć, Komendant Komisariatu Policji Czechowicach Dziedzicach Sławomir Walczak, przedstawiciel osiedla Centrum i radna powiatowa Barbara Adamska, a także Posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel. Obradom przewodniczył Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Edward Lesiewicz.

Na posiedzeniu przedstawiono m.in. założenia do programu obchodów I Dni Seniora w Czechowicach-Dziedzicach. Ponadto Przewodniczący GRS - w imieniu jednej z grup zawodowych wchodzącej w skład społeczności seniorskiej tj. Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - wręczył obecnym na spotkaniu parlamentarzystom i ich reprezentantom petycję zawierającą protest w sprawie naruszeń fundamentalnych zasad legislacji przy uchwaleniu ustawy z 16 grudnia 2016 r. w sprawie zmiany ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Zdaniem sygnatariuszy petycji pogwałcone ustawą zasady to m.in. zasada, że prawo nie działa wstecz, niedopuszczalne stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i powtórnego ukarania za ten sam czyn. Petycja została przekazana parlamentarzystom.

UM, PM