Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Kto i na co może uzyskać dotację z LGR? Pieniądze na rozwój czekają. Nie tylko dla rybaków!
06-04-2017

Szukasz środków na działalność gospodarczą lub ciekawe przedsięwzięcie związane z lokalnym dziedzictwem? Chcesz zrealizować swój pomysł w Gminie Czechowice-Dziedzice lub okolicy? Przyjdź na spotkanie i zapytaj o dotację z LGR.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjno-konsultacyjne dla potencjalnych wnioskodawców, szczególnie tych, którzy zamierzają realizować przedsięwzięcia tworzące miejsca pracy (w tym zakładanie własnej działalności gospodarczej).

Preferowanymi grupami beneficjentów są osoby poniżej 35. lub powyżej 55. roku życia oraz rybacy, co oznacza, że reprezentanci tych grup mogą liczyć na dodatkowe punkty w trakcie oceny wniosków o dofinansowanie.

Przede wszystkim jednak istotne jest to, aby planowane działanie przyczyniało się do realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Bielskiej Krainy 2014-2020 oraz w jak największym stopniu wypełniało kryteria oceny operacji.

Stowarzyszenie dysponuje blisko jedenastomilionowym budżetem na realizację swojej strategii, a środki te przeznaczone są właśnie na dofinansowanie przedsięwzięć przyczyniających się do osiągnięcia jej celów, o których informowaliśmy kilka dni temu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach pozyskania dofinansowania z priorytetu 4 PO Rybactwo i Morze 2014-2020, na terenie gmin członkowskich LGR Bielska Kraina tj.: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Wilamowice? Przyjdź na bezpłatne spotkania informacyjne:

• 10 kwietnia 2017 - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, ul. S. Staszica 2, 43-330 Wilamowice, godz. 9.00 – 11.00
  • 11 kwietnia 2017 - sala „Pod Goruszką”, ul. Szkolna 97, 43-384 Jaworze, godz. 9.00 – 11.00
  • 12 kwietnia 2017 - Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1 sala 305, 43-502 Czechowice-Dziedzice, godz. 9.00- 11.00

Na spotkaniach otrzymasz informacje m.in. o:

• najbliższych terminach naborów;
  • zakresie i warunkach wsparcia;
  • rodzaju operacji, które będą mogły otrzymać dofinansowanie.

W celu rejestracji na spotkanie w Czechowicach-Dziedzicach należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.bielskakraina.pl i dostarczyć go osobiście, wysłać pocztą lub emailem  (zeskanowany) na adres ,   lub zadzwonić pod nr telefonu: 33 810 57 35 wew. 20, kom. 725 449 170 do dnia 10.04.2017 r. (termin składania wniosków dla Czechowic-Dziedzic został wydłużony do 10 kwietnia).

SR/UM, ŁP