Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Konsultacje społeczne Programu Rewitalizacji. Dzisiaj ostatni dzień!
07-04-2017

Podobszary rewitalizacji Centrum i Kolonia oraz 24 przedsięwzięcia tam zlokalizowane w perspektywie do 2023 r. – tak w wielkim uproszczeniu kształtuje się projekt dokumentu Programu Rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice, który przedstawiamy dziś Państwa uwadze. Konsultacje Programu potrwają do 7 kwietnia br.

Rewitalizacja to kompleksowy proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez działania integrujące interwencję na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki, skoncentrowane terytorialnie i prowadzone w sposób zaplanowany oraz zintegrowany poprzez program rewitalizacji.

Prace nad Programem Rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice zapoczątkowało przyjęcie Uchwały Nr XXVII/286/16 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie przystąpienia do jego opracowania. W wyniku przeprowadzonych dotąd prac powstał projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu Rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice, który - wraz z Programem - publikujemy w załączeniu.

Prosimy Państwa o wyrażanie swoich opinii na temat publikowanych dokumentów przy wykorzystaniu załączonego formularza, który po wypełnieniu należy przesłać na adres e-mail: lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Na Państwa uwagi czekamy do piątku, 7 kwietnia br.

Opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice jest dofinansowane w 90% w ramach projektu pn. „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”. Dotacja współfinansowana jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.

Załączniki:

• Uchwała Rady Miejskiej w sprawie przyjęcia Programu Rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice - projekt
  • Program Rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice - projekt
  • Formularz zgłaszania opinii