Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy. Konkurs w ZSP nr 1
10-04-2017

W czwartek 6 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach odbył się – cyklicznie organizowany - Międzyszkolny Konkurs „Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I - III, a zorganizowany został przez Katarzynę Sosnę, Joannę Kołoczek i Teresę Kocur. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

foto

Wzięło w nim udział osiem szkół z naszej gminy, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą obejmującą zasady świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, umiejętnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej, bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się podczas zajęć szkolnych i na przerwach, ograniczonego zaufania do nieznajomych, rozsądnego korzystania z urządzeń technicznych, Internetu, zachowania bezpieczeństwa w domu i wiele i wiele innych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Klasy I:

• 1. Weronika Rojczyk – SP nr 3 Ligota
  • 2. Jacek Więzik – SP nr 5 Czechowice - Dziedzice
  • 2. Darek Kordzikowski – ZSP nr 1 Czechowice – Dziedzice
  • 3. Kinga Przybylska – SP nr 2 Ligota

Klasy II:

• 1. Weronika Górka – SP nr 2 Czechowice – Dziedzice
  • 2. Błażej Szkowron - SP nr 3 Ligota
  • 2. Błażej Dziech – SP nr 3 Czechowice-Dziedzice
  • 2. Artur Praszałowicz - ZSP nr 1 Czechowice – Dziedzice

Klasy III:

• 1. Paweł Stańczak - SP nr 5 Czechowice – Dziedzice
  • 2. Anita Iskrzycka - SP Bronów
  • 3. Adam Olenkiewicz - SP nr 2 Ligota

Po zakończeniu zmagań konkursowych dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce „Bezpieczni w domu, szkole, na ulicy” prowadzonych przez policjantów z czechowickiego Komisariatu Policji. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały stróżów prawa, zarzuciły ich mnóstwem pytań, na które goście cierpliwie odpowiadali. Następnie cała grupa obejrzała samochód policyjny oraz jego wyposażenie.

foto1

Mamy nadzieję, że organizowany przez nas konkurs przyczyni się do propagowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród naszych dzieci.

foto2

Katarzyna Sosna, ŁP