Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

IV edycja Konkursu „Moje Miasto”
08-05-2017

W Katolickim Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się IV edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic pod nazwą „Moje Miasto”. Honorowy patronat nad rywalizacją uczniów najstarszych klas szkół podstawowych objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Celem turnieju była popularyzacja wiedzy o mieście, rozbudzanie zainteresowań historią małej ojczyzny wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy. W pierwszej części konkursu uczniowie wraz z opiekunami udali się do Izby Regionalnej, a następnie mimo niesprzyjającej aury na autokarową wycieczkę do najstarszej części naszego miasta m.in. do Pałacu Kotulińskich i kościoła Św. Katarzyny. Po powrocie do Katolickiego Gimnazjum uczniowie rywalizowali odpowiadając na pytania i rozpoznając obiekty historyczne na starych fotografiach.

I miejsce zdobyła drużyna reprezentująca Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach. Drugie miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół im. ks. Józefa Londzina w Zabrzegu. Trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach.

foto1

Laury zwycięzcom wręczył Burmistrz Marian Błachut, podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu przekazał Jacek Cwetler kustosz Izby Regionalnej i przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Fundatorami nagród byli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic i Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach.

foto2

GK, ŁP