Piątek, 03.05.2024

Marcin Grzybowski z wizytą w Urzędzie Miejskim
14-09-2017
14-09-2017

W czwartek 14 września w gabinecie Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się spotkanie z Marcinem Grzybowskim – utytułowanym kanadyjkarzem, zawodnikiem sekcji kajakowej Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach.

Marcin Grzybowski, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobył tytuły: wicemistrza świata, mistrza Europy oraz mistrza Polski, pojawił się na spotkaniu w towarzystwie prezesa MKS Czechowice-Dziedzice Bartłomieja Żaczka. W spotkaniu w gabinecie burmistrza uczestniczył również Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek.

Burmistrz Marian Błachut gratulował reprezentującemu czechowicki MKS Marcinowi Grzybowskiemu pasma sportowych sukcesów. Dziękował przy tym za promocję Czechowic-Dziedzic oraz motywację dla młodszych zawodników, jaką niewątpliwie są sukcesy Marcina Grzybowskiego, odnoszone na torach regatowych zawodów rangi ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Wręczając utytułowanemu sportowcowi list gratulacyjny, Burmistrz Marian Błachut życzył mu kolejnych sukcesów, w tym medali olimpijskich i to tych, z najcenniejszego kruszcu.

Marcin Grzybowski wręczył gospodarzowi gminy cztery zdobyte ostatnio medale, w tym za wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Europy oraz mistrzostwo Polski. Ten ostatni medal jest już osiemdziesiątym z kolei medalem, zdobytym przez zawodników sekcji kajakowej MKS, na zawodach rangi mistrzostw Polski. Medale Marcina Grzybowskiego zostaną przekazane na cel akcji charytatywnej, organizowanej przez Burmistrza Mariana Błachuta.