Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Jubileuszowa Familiada Osiedla „Tomaszówka. Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
15-09-2017
15-09-2017

W dniu 9 września, w słoneczne sobotnie popołudnie, odbyła się jubileuszowa X Familiada Siatkarska pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Na terenie boiska przy ulicy Ślepej w zawodach brało udział 5 drużyn: Team Waleń, Pompa Team, Masters, Soczki, Siódemki oraz mieszkańcy osiedla Tomaszówka, którzy czynnie dopingowali wszystkie drużyny.

Po sportowych zmaganiach zwyciężyła drużyna Soczki, która wystąpiła w składzie: Kamil Soczek, Piotr Soczek, Kamil Zabłocki, Maciej Janko, Krzysztof Janko, Dariusz Janko. Drugie miejsce zajęła drużyna Pompa Team w składzie: Sandra Malarz, Dawid Gucwa, Bartłomiej Urbaś, Wojciech Michura, Patryk Machej, Sergiusz Waszek. Z kolei trzecie miejsce zajęła drużyna Masters w składzie: Martyna Herok, Wiktoria Zając, Dominika Cul, Kacper Kapias, Mateusz Wróbel, Patryk Sroka. Natomiast czwarte miejsce zdobyła drużyna Siódemki, w skład wchodzą: Zuzanna Janiszewska, Maja Janiszewska, Julia Wydra, Marta Błaszcz, Magda Michalec, Kamil Marciński, Patryk Dzianach, a na piątym miejscu uklasowała się drużyna Team Waleń w składzie: Paulina Fartuszyńska, Agnieszka Gracjas, Agata Machej, Brajan Niemczyk, Klaudiusz Heruk, Rafał Mglej.

Liczące po sześć i siedem osób drużyny zostały nagrodzone medalami i koszulkami promującymi miasto Czechowice-Dziedzice. Najmłodsi uczestnicy, urodzili się w 2006 roku.

Przewodniczący Osiedla „Tomaszówka” Janusz Uszok wręczył puchar przechodni drużynie Soczki. Od 2012 roku drużyna ta wygrała Familiadę Siatkarską już po raz czwarty, przez co puchar stał się własnością drużyny. Kapitan drużyny Dariusz Janko przekazał ten puchar na ręce Przewodniczącego Osiedla „Tomaszówka”, aby znalazł dla niego honorowe miejsce. Przewodniczący zapewnił, że tak też uczyni i przekazał puchar Katarzynie Kieloch, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza, w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie swą siedzibę ma również Zarząd Osiedla „Tomaszówka”.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny wręczyli pamiątkowe puchary przez co, jak podkreślają organizatorzy, podnieśli rangę jubileuszowej X Familiady Siatkarskiej Osiedla Tomaszówka.

W imprezie rodzinnej wzięło udział około 70 osób. Uczestnicy X Familiady Siatkarskiej spędzili miłe sobotnie popołudnie, posilając się gorącymi posiłkami, słodyczami i napojami.

Zarząd Osiedla „TOMASZÓWKA” serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, zawodnikom oraz mieszkańcom Osiedla za wspaniałą zabawę. Szczególne podziękowania kieruje do Dariusza Janko, za profesjonalną oprawę sportową imprezy oraz za przygotowanie obiektu zarządcy terenu, jednostce miejskiej Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Zapraszamy serdecznie wszystkich za rok do wspólnej zabawy w XI Familiadzie Siatkarskiej.

Zarząd Osiedla „Tomaszówka”, ŁP