Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Kolejna edycja Zapaleńców za nami. Rodzinna zabawa podczas Aktywnego Dnia Dziecka
03-06-2019
03-06-2019

Na siódmej już edycji Zapaleńców, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawiły się całe rodziny. W ciągu kilku godzin w sobotę przez Park na Północy przewinęło się kilka tysięcy osób!

Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Podczas 7. edycji Aktywnego Dnia Dziecka, która po praz pierwszy odbyła się dokładnie 1 czerwca, padły kolejne rekordy. Wydanych zostało półtora tysiąca kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak ogromne, że kolejka przed wydającym je punktem informacyjnym ustawiać zaczęła się na półtorej godziny przed startem imprezy! Z nimi w ręku, całe rodziny – podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. Pogoda do zabawy była wręcz wymarzona!

W strefach aktywności, których drugi rok z rzędu było aż 30, odbywały się pokazy i zajęcia dla uczestników. Ich zadaniem było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą – jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. Było ich tyle samo co kart, czyli tysiąc pięćset!

Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Oficjalnego otwarcia Zapaleńców dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Przez trzy godziny tłoczno było nie tylko na strefach, na których ustawiały się kolejki chętnych do zabawy i zdobycia pieczątki, ale również pod pełną atrakcyjnych pokazów i występów sceną. Atrakcją tegorocznej edycji Aktywnego Dnia Dziecka była eksplozja kolorów Holi (film), która miała miejsce o godzinie 18.15.

Zapaleńcy 2019 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Aktywnego Dnia Dziecka Zapaleńcy 2019, w tym organizatorom poszczególnych 30 stref oraz wolontariuszom, czyli w sumie około 300 osobom! Jak zwykle nie zawiedliście, a bez Was przygotowanie takiej imprezy byłoby zwyczajnie niemożliwe!

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, ósmą odsłonę Zapaleńców w przyszłym roku!

Zdjęcia: Łukasz Bialik

WP, ŁP