Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

II rata opłaty za korzystanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych - komunikat
29-05-2020

W obowiązujących obecnie przepisach tzw. „tarczy antykryzysowej” nie wprowadzono rozwiązań, umożliwiających przedsiębiorcom przesunięcie terminów, bądź umorzenie opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Zasady wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, wysokość opłat za zezwolenia, czy terminy wpłat, pozostają bez zmian. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązuje jednolicie na terenie całego kraju i Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach nie może zmienić tych regulacji.

Samorząd nie ma podstaw aby przesunąć termin płatności, zwolnić przedsiębiorcę z opłaty, lub ją zwrócić. Takie działanie wymagałoby zmiany ustawy.

Przypominamy, że opłatę za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, należy wpłacić w na rachunek Gminy Czechowice-Dziedzice, do 31 maja 2020 r.

W przypadku, gdy przedsiębiorca nie wniesie opłaty, lub nie wniesie jej w pełnej wysokości (niedopłata nawet o 1 gr), zezwolenia może zachować wyłącznie po wniesieniu raty opłaty wraz z dodatkową opłatą, w wysokości 30% opłaty rocznej, należnej gminie za użytkowanie tych zezwoleń.

Ewentualną rezygnację z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy złożyć pisemnie w Urzędzie Miejskim.

• Nr konta Pl. Jana Pawła II 1; 43-502 Czechowice-Dziedzice
    PKO Bank Polski S.A. Oddział w Czechowicach-Dziedzicach
    Nr 68 1020 1390 0000 6802 0024 9680

W przypadku zmiany przepisów w tym zakresie, niezwłocznie będziemy informować o tym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

PPU/UM, ŁP