Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Wznowienie pracy opiekuńczej Żłobka Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach
22-05-2020

Aby wesprzeć rodziców w możliwości powrotu do wykonywania obowiązków zawodowych, Żłobek Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wznawia pracę opiekuńczą z dniem 25 maja 2020 r.

Priorytetem Żłobka jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom objętym jego opieką, co jest szczególnie ważne w okresie pandemii. Dlatego też uruchomienie placówki poprzedzone zostało konsultacjami z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej w zakresie wprowadzenia szczegółowych procedur określających organizację pracy Żłobka w czasie pandemii COVID-19. Przy tworzeniu procedur zostały wzięte pod uwagę wytyczne Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wskazują one na konieczność wprowadzenia licznych ograniczeń w organizacji pracy Żłobka. Dotyczy to m. in. zwiększenia reżimu sanitarnego, odpowiedniego przygotowania pomieszczeń placówki, czy ograniczenia liczby miejsc, w zależności od powierzchni sal, w których będą przebywały dzieci i opiekunowie. Dlatego też, biorąc wszystkie te czynniki pod uwagę, zdecydowano o ograniczeniu liczby miejsc w Żłobku do 20. Liczba ta może się zwiększyć, jeśli restrykcje zostaną złagodzone.

Wprowadzone przez Żłobek procedury określają działania, których stosowanie nie daje stuprocentowej gwarancji wyeliminowania ryzyka związanego z zakażeniem COVID-19, mają jednak za zadanie maksymalnie zminimalizować to ryzyko u dzieci, personelu oraz wszystkich innych osób przebywających na terenie placówki.

Żłobek Miejski, ŁP