Piątek, 26.04.2024

Modernizacja ulicy Zawodzie w Ligocie
20-09-2016
20-09-2016

Do końca września powinna się zakończyć modernizacja kolejnych dwóch odcinków ulicy Zawodzie w Ligocie. Stan zaawansowania prac, dla których inwestorem jest Gmina Czechowice-Dziedzice, na miejscu ocenił Burmistrz Marian Błachut.

Prace modernizacyjne na ulicy Zawodzie dotyczą dwóch odcinków, o długości 230 oraz 90 metrów. Po ich zakończeniu, ulica Zawodzie pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Bielską, a mostem na rzece Wapienicy, będzie zmodernizowana w całości. Dwa lata temu udało się już bowiem wyremontować jej część z tak zwanych środków powodziowych.

Obecne prace prowadzone na ulicy Zawodzie finansowane są z budżetu gminy. Polegają na sfrezowaniu starego asfaltu, położeniu krawężników chroniących krawędź jezdni przed kruszeniem się oraz dwóch warstw masy bitumicznej – wiążącej i ścieralnej.

W wizycie na modernizowanej ligockiej ulicy Burmistrzowi Marianowi Błachutowi towarzyszyli: jego Zastępca Maciej Kołoczek, Radny Powiatowy z Ligoty Marcin Dziki oraz Sołtys Ligoty Stanisław Słowik. Mogli się oni przekonać, że dłuższy z odcinków remontowanej ulicy jest już praktycznie gotowy, a prace trwają jeszcze na krótszym odcinku, bezpośrednio przed skrzyżowaniem ulicy Zawodzie z ulicą Bielską.