Sobota, 04.05.2024

Nadwiślański Maraton na Orientację za nami
08-04-2016
08-04-2016

W dniach 1-2 kwietnia odbył się Nadwiślański Maraton na Orientację dookoła Jeziora Goczałkowickiego. To już druga edycja tej niezwykłej imprezy, w której wzięło udział około 160 osób z całej Polski i z zagranicy.

Czechowicka Grupa Biegowa Rozbiegamy To Miasto, która była organizatorem całego tego zamieszania przygotowała nie tylko trasę „maratońską” ale również pomyślała, aby znalazło się coś dla pasjonatów wycieczek rowerowych. Można śmiało powiedzieć, że każdy znalazł coś dla siebie.

- RyTMowicze w dniach gdy impreza się odbywała mogli liczyć na duże zaangażowanie ze strony SPRINT TEAM HOMA. Przedsięwzięcie bowiem było bardzo rozbudowane. Uczestnicy doświadczeni, a więc wymagający. Trzeba było stanąć na wysokości zadania i przyjąć taką grupę biegaczy, rowerzystów. Duży nacisk w planowaniu imprezy kładliśmy na promocji walorów przyrodniczych naszej gminy i okolic, tak by osoby przyjeżdżające z daleka mogły zobaczyć to co tu najpiękniejsze. Uczestnicy - 162 osoby - przyjechali z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdyni, Pragi, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania. Tak więc mieliśmy się przed kim wykazać. Jednak jak widać, warto. Już dzisiaj zapraszamy za rok – mówi Sylwia Klimek-Karas.

Trasy piesze 50 i 100 km należały do cyklu maratonów w Pucharze Polski w Maratonach na Orientację, a trasa rowerowa 150 km była imprezą z cyklu Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację, co sprawiło, że na NMnO przyjechali najlepsi zawodnicy w Polsce.

Ciekawe statuetki dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach ufundował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Bardzo spodobały się uczestnikom.

Dla tych, którzy preferują znacznie krótsze dystanse, bądź chcieli wybrać się z rodziną, powstała trasa piesza 20km. Natomiast dla bardziej doświadczonych i rządnych przygód „ultrasów” trasa piesza 50km, prowadząca dookoła Jeziora Goczałkowickiego, była wręcz idealna. Znaleźli się i tacy śmiałkowie, dla których 50km na orientację to zdecydowanie za mało.. Pieszo więc wyruszyli w trasę liczącą około 100km, wiodącą również górami… Dla rowerzystów powstały natomiast dwie trasy rowerowe: TR 50km oraz TR 150km.

Agnieszka Chwałek, ŁP