Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

XIX Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy
14-04-2016

W sobotę 9 kwietnia Grupa Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach, przy wsparciu Urzędu Miejskiego, miała okazję po raz 19-ty organizować Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. W konkurencjach uczestniczyło ponad 60 uczniów, którzy reprezentowali 10 szkół z terenu naszej gminy.

Podczas pozorowanych scenariuszy zawodnicy musieli udzielić pierwszej pomocy, m.in. w przypadku ran ciętych, kłutych, czy postrzałowych, jak również poszkodowanym w stanie nagłego zatrzymania krążenia, napadzie drgawek i hipoglikemii.

foto1

foto3

Tegoroczne zawody były jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki gościnnej współpracy z Grupą Czeskiego Czerwonego Krzyża z Orlovej i Jednostką Strzelecką 3028 Czechowice-Dziedzice. Ich udział w zadaniach wymagał od uczniów nie tylko sprytnego rozwiązania trudności w komunikacji z czeskim poszkodowanym, ale również zachowania przez nich zimnej krwi w trakcie akcji antyterrorystycznej.

foto2

KLASYFIKACJA

W kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Zabrzegu im. ks. Józefa Londzina
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Bronowie
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach

Szkoły gimnazjalne:

• I miejsce - Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ligocie im. ks.prof. Józefa Tischnera
  • II miejsce - Gimnazjum Publiczne nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce - Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach

Szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce - LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Czechowicach-Dziedzicach

Puchar za najlepszą resuscytację otrzymała Aleksandra Bęben, reprezentująca SP w Bronowie.

W przyszłym roku jubileuszowe, 20-te Zawody Drużyn Młodzieżowych, na które już teraz zapraszamy wszystkich uczniów z naszej gminy, jak również wszystkich zainteresowanych.

Grupa Ratownictwa PCK, ŁP