Piątek, 03.05.2024
Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Program prac społecznie użytecznych
15-04-2016

Rozpoczęła się kolejna, 11 już edycja programu prac społecznie użytecznych organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach–Dziedzicach.

Nasza Gmina reprezentowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bielsku-Białej, już po raz jedenasty podjęła się zorganizowania prac społecznie użytecznych. Zgodnie z zawartym porozumieniem w okresie do listopada bieżącego roku, szesnaście osób bezrobotnych z ustalonym II profilem, będących jednocześnie klientami Ośrodka Pomocy Społecznej skorzysta z możliwości wykonywania pracy na rzecz mieszkańców naszej Gminy.

Program prac społecznie użytecznych jest jedną z form przeciwdziałania wykluczeniu osób długotrwale bezrobotnych z rynku pracy. Osoby biorące udział w pracach społecznie użytecznych mogą w ciągu miesiąca przepracować do 44 godzin. Całkowity koszt realizacji prac społecznie użytecznych w 2016 roku na terenie naszej Gminy wyniesie 49.248,00 zł z czego kwota 29.548,80 zł będzie pochodziła z Funduszu Pracy, pozostała kwota to wkład finansowy Gminy Czechowice-Dziedzice.

OPS, PM