Środa, 01.05.2024
Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

Trzy dni inspiracji dla innowacji. VI Europejski Kongres MŚP
01-09-2016

Pod takim hasłem już jesienią odbędzie się VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. To największe spotkanie sektora MŚP w Europie będzie miało miejsce od 10 do 12 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Gmina Czechowice-Dziedzice znalazła się w gronie Samorządowych Partnerów Wspierających Kongres.

Wśród najważniejszych tematów obok innowacji będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja dla sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. Liczne sesje panelowe, warsztaty, spotkania z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz ekspertami z kraju i zagranicy – tak przedstawia się szósta edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędą się również wydarzenia towarzyszące: Targi Biznes Expo oraz program Samorząd, który wspiera MŚP. Jak co roku, Kongres będzie miał również wymiar międzynarodowy. W tym roku głównymi kierunkami będą: obie Ameryki, państwa Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukraina i Białoruś.

Ten międzynarodowy charakter zostanie podkreślony przez wydarzenia towarzyszące: V4 Young Entrepreneurs Summit Katowice, spotkania Future Entrepreneurs i B2B. Tradycyjnie już podczas Kongresu będzie poruszany temat Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

VI Europejski Kongres MŚP odbywa się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.

RIG, ŁP