Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Żłobek Miejski i gminne przedszkola pozostaną zamknięte dłużej. Planowane otwarcie przesunięte na 25 maja
12-05-2020

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że Żłobek Miejski oraz przedszkola publiczne działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice zostaną otwarte najwcześniej 25 maja br.

Przed tygodniem informowaliśmy, że w Żłobku Miejskim oraz przedszkolach publicznych trwają prace nad planowanym na 18 maja br. otwarciem oraz opracowaniem i wdrożeniem - konsultowanych z Sanepidem - zasad funkcjonowania tych placówek w szczególnym reżimie sanitarnym.

Zastrzegaliśmy przy tym, że ostateczna decyzja o dacie otwarcia Żłobka Miejskiego oraz przedszkoli publicznych będzie uzależniona od rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie gminy oraz regionu.

W związku z rosnącą na Śląsku liczbą osób zakażonych koronawirusem, kierując się troską o zdrowie i życie mieszkańców, Burmistrz Czechowic-Dziedzic podjął decyzję o przesunięciu planowego otwarcia czechowickiego żłobka i przedszkoli o kolejny tydzień. Placówki te zostaną więc otwarte najwcześniej 25 maja br., oczywiście w zależności od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej w regionie.

UM, ŁP