Piątek, 17.05.2024
Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Rozpoczęły się kolejne prace budowlane prowadzone w ramach drugiego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w gminie
18-05-2020

W poniedziałek 11 maja nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy, pozwalające na rozpoczęcie kolejnych robót budowlanych w zakresie kanalizacji sanitarnej, realizowanej w ramach Projektu „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice-etap 2”.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Protokolarnego przekazania placu budowy dokonano dla wykonawcy robót budowlanych, realizowanych jako „Kontrakt IV Budowa kanalizacji sanitarnej i modernizacja sieci wodociągowej na obszarze Czechowic – Dziedzic Cz.1 Południe”. Wykonawcą przedmiotowego zadania dla Części 1, tak jak i dla części Części 2, jest Konsorcjum firm, w którego skład wchodzą:

Lider Konsorcjum

• Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych, Inwestycyjnych i BHP „SPIŻBUD”, adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej: Bielsko-Biała, ul. Goleszowska 15/24

Członkowie Konsorcjum:

• „EKOTEXBUD 2” Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Cegielniana 61
  • „INSTAL-BRATEK” s.c., adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej: Piasek, ul. Magnolii 3.

W ramach K-IV cz.1 prace budowlane będą realizowane w podziale na niżej wymienione obiekty:

• Obiekt 1.1 Rejon ulic: Lipowska, Krucza, Pawia, Zamkowa, Żurawia, Jaskółcza, Słowicza, Bażantów, Sokola, Nowa. Długość ok.7,1 km

• Obiekt 1.2 Rejon ulic: Kamionka, Chabrowa, Różana, Podlarysz, Konwalii, Napierskiego, Fiołkowa, Krokusów, Przebiśniegów, Storczyków, Hiacyntów, Zawiłej, Orchidei, Tulipanów, Terenowej, Agawy. Długość ok.6,2 km

• Obiekt 1.3 Rejon ulic: Lipowska, Oliwna, Chmiela, Kręta, Spółdzielcza, Jaśminowa, Cienista. Długość ok.4,6 km

• Obiekt 1.4 Rejon ulic: Kręta, Zawiła, Laurowa. Długość ok.5,0 km

• Obiekt 1.5 Rejon ulicy Krętej. Długość ok.0,7 km

Łączna długość budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w ramach Kontraktu IV to około 34 km.

logotypy

PIM, ŁP