Sobota, 20.04.2024

Burmistrz odpowiada. Modernizacja ostatniego odcinka ulicy Barlickiego
27-05-2019

Dzień dobry Panie Burmistrzu,

Chciałem zapytać czy i na kiedy planowany jest remont kawałka (ostatniego red.) ulicy Barlickiego. Chodzi tutaj nie tylko o nawierzchnię asfaltową, która jest w opłakanym stanie, ale również likwidację starych, nieużywanych torów, które obecnie prowadzą... w las. Czy miasto może dogadać się w tej kwestii w Koleją? Droga jest w opłakanym stanie, co jest szczególnie uciążliwe dla działkowiczów, mieszkańców oraz pracowników firm znajdujących się przy ulicy Kraszewskiego.

Szanowny Panie,

Odcinek ulicy Barlickiego, o który Pan pyta, znajduje się na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych. Faktycznie, stan techniczny tego odcinka ulicy pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowe utrudnienie dla poruszających się nim kierowców i rowerzystów stanowią nieużywane tory kolejowe. Mamy zapewnienie ze strony PKP Polskie Linie Kolejowe, że ulica zostanie na tym odcinku przebudowana w ramach większej inwestycji - modernizacji przebiegającej w tym rejonie linii kolejowej, która nastąpi w 2021 roku. PKP PLK zapowiadają nie tylko modernizację nawierzchni omawianego odcinka ulicy Barlickiego, ale również likwidację nieużywanych torowisk, co stworzy możliwość gruntownej modernizacji całego odcinka ulicy Barlickiego, do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut