Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Burmistrz odpowiada. Gminę Czechowice-Dziedzice obsługują śmieciarki dwukomorowe - segregowane odpady nie są mieszane.
06-06-2019

Dzień dobry

Panie burmistrzu. Wczoraj śmieciarka odbierała śmieci z mojej posesji i ku mojemu zaskoczeniu, do jednej śmieciary wsypywali kubły z odpadami mieszanymi i odpady BIO! O co tu chodzi?! To ja w domu przeprowadzam staranną segregację, kupuję specjalne worki na odpady BIO, posiadam kompostownik, uczę dzieci segregacji, a tu takie zdziwienie. Jest to bardzo nie w porządku wobec nas mieszkańców, którzy płacimy ciężkie pieniądze za odpady.

Proszę o odpowiedź

Szanowny Panie,

Odpowiadając na pytanie dotyczące sposobu odbioru odpadów zmieszanych oraz BIO informuję, że w dyspozycji obsługujących naszą gminę firm wywozowych znajdują się śmieciarki dwukomorowe, przeznaczone do jednoczesnego odbioru dwóch frakcji odpadów. Wykorzystanie takich samochodów pozwala obniżyć koszty związane z odbiorem i wywozem odpadów (o połowę mniejsza ilość kursów), a jednocześnie gwarantuje, że wsypywane do dwóch różnych komór (lewej i prawej) odpady, nie ulegają zmieszaniu. Osoba obserwująca cały proces z oddalenia, zwłaszcza patrząca z boku, może natomiast odnosić mylne wrażanie, że śmieci z dwóch różnych kubłów, wpadają do tej samej komory. Zapewniam, że tak się nie dzieje.

Z poważaniem, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut