Poniedziałek, 29.04.2024

Burmistrz odpowiada. Łącznik pomiędzy ulicami Grabowicką i Drzymały
06-11-2014

Witam,

Mam pytanie panie Burmistrzu. Dlaczego dotąd nie wykonana została droga - łącznik pomiędzy ulicą Grabowicką i Drzymały, którą to wielce obiecywał pan 3 czy 4 lata temu. W listopadzie, na wyborach, będziemy mieli okazję panu za to podziękować.

Sławomir Kubica

Szanowny Panie,

Nie wiem skąd wziął Pan informację, że obiecywałem wykonanie tej inwestycji 3-4 lata temu, gdyż nie jest ona precyzyjna. Prawdą jest to, że zaproponowałem Mieszkańcom tej ulicy budowę łącznika pomiędzy ulicami Drzymały i Grabowicką 3-4 lata temu, ale pod warunkiem uregulowania spraw własnościowych gruntu zajętego pod tę drogę. Kwestia ta nie zależała ode mnie, ale - przede wszystkim - od woli wszystkich właścicieli działek, posiadających swoje udziały w drodze. Po wielu latach starań, w tym roku - dokładnie 22 maja - podpisano ostatni akt notarialny, który zamknął temat regulacji własności. Gmina stała się właścicielem tego łącznika.

Zakończenie regulacji spraw własnościowych, dopiero teraz otwiera możliwość podjęcia działań w celu wybudowania tej drogi w ciągu 3 lat, tak abym mógł dotrzymać danego wcześniej słowa.

Ja dotrzymuję obietnic i tej dotrzymam również – pod warunkiem, że nadal będę pełnić funkcję Burmistrza.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut