Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Wesołe Miasteczko z bonifikatą! W ramach czechowickiego Programu Rodzina 3+
22-05-2014

Śląskie Wesołe Miasteczko i Śląski Park Linowy to kolejni partnerzy Programu Rodzina 3+ realizowanego przez Gminę Czechowice-Dziedzice. Posiadacze kart, których w Czechowicach-Dziedzicach wydano już ponad 1.600, z atrakcji działających w ramach Parku Śląskiego w Chorzowie będą mogli korzystać z wysoką, 20-procentową bonifikatą, do końca września 2015 roku.

Nowych partnerów, którzy udzielają ulg dla objętych gminnym Programem Rodzina 3+ udało się pozyskać dzięki działaniom podjętym przez Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Idą one w tym kierunku, by atrakcyjnych podmiotów, udzielających bonifikat dla beneficjentów Programu poszukiwać również poza terenem Gminy Czechowice-Dziedzice.

Chorzowskie Wesołe Miasteczko i Park Linowy nie są zresztą pierwszymi uczestnikami Programu spoza gminy. Wcześniej udało się do niego zaprosić park rozrywki dla najmłodszych Zabawowo z Bielska-Białej. W sumie, w czechowickim Programie Rodzina 3+ biorą udział już 32 podmioty, oferujące ulgi dla posiadaczy kart.

Przybywa też zapisujących się do udziału w Programie rodzin. Przypomnijmy tylko, że na początku grudnia ubiegłego roku Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uroczyście wręczał kartę z numerem 1000. Dziś jest ich już o przeszło 600 więcej...

Zwiększenie dostępu członków rodzin do kultury, rekreacji i sportu oraz innych dóbr i usług, poprzez zastosowanie systemu finansowych ulg, to główne założenia Programu Rodzina 3+, wdrażanego przez Gminę Czechowice-Dziedzice od drugiej połowy ubiegłego roku. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice, składających się z rodziców (rodzica), lub opiekunów prawnych (opiekuna prawnego), mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do ukończenia 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W przypadku, gdy w rodzinie wielodzietnej jest dziecko niepełnosprawne - bez względu na wiek dziecka i niezależnie od faktu kontynuowania nauki.

Zaproszenie do współpracy w realizacji programu dla kolejnych firm i podmiotów gospodarczych, placówek handlowych i usługowych oraz organizacji, cały czas pozostaje otwarte. Należy się więc spodziewać, że oferta systemu ulg, dzięki którym już dzisiaj uczestniczące w programie rodziny mogą taniej skorzystać z basenu, kąpieliska miejskiego, czy propozycji MDK-u, zrobić codzienne zakupy, kupić komputer, czy rower, a nawet uzyskać bonifikatę przy opłacie za kurs prawa jazdy, stale będzie się poszerzać. Właśnie wzbogaciła się o chorzowskie Wesołe Miasteczko i Park Linowy, będące ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

Cenniki, od których posiadaczom czechowickich kart Rodzina 3+ przysługuje 20-procentowa ulga, można znaleźć na stronie internetowej Parku Śląskiego. Z kolei informacje na temat zalet i zasad przystępowania do Programu Rodzina 3+ można znaleźć w specjalnej zakładce, na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Dzięki rozwojowi Programu Rodzina 3+ Czechowice-Dziedzice stają się miejscem przyjaznym do życia i osiedlania się, również przez rodziny wielodzietne.