Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Spotkania z doradcą zawodowym w projekcie OPS
27-05-2014

W maju br. zakończył się cykl spotkań z doradcą zawodowym w projekcie „Pomagać aktywnie – promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice” realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem zajęć z doradcą zawodowym była pomoc w określeniu indywidualnych preferencji i predyspozycji zawodowych oraz zmobilizowanie uczestniczek i uczestników do podnoszenia wykształcenia i kwalifikacji zawodowych.

Osoby biorące udział w spotkaniach mogły nauczyć się jak przygotować CV i list motywacyjny oraz jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z pracodawcą. Doradca zawodowy przedstawił również sposoby efektywnego poszukiwania pracy.

Na podstawie rozmów z uczestniczkami i uczestnikami projektu doradca zawodowy określił ich sytuację zawodową. W swoich opiniach wskazał konieczność kontynuowania edukacji lub podniesienia umiejętności zawodowych poprzez udział w kursach zawodowych.

Wskazanie właściwej ścieżki zawodowej ułatwi osobom uczestniczącym w zajęciach z doradcą zawodowym podjęcie zatrudnienia.

OPS, PM