Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Konkurs historyczny w GP nr 1
30-05-2014

09 czerwca br. w Gimnazjum Publicznym nr 1 odbędzie się miejski konkurs historyczny: "Bitwy i broń II wojny światowej"  pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu jest przypomnienie postaw i zwycięstw społeczeństwa polskiego, nawiązanie do tradycji niepodległościowej  oraz  wzmocnienie więzi ze swoją małą ojczyzną, ponieważ konkurs obejmuje historię naszego miasta z tego okresu.

Konkurs obejmuje znajomość i rozpoznawalność broni i sprzętu wojskowego, przywódców państw, dowódców wojskowych i mężów stanu; map z granicami państw, przebiegu frontów i bitew;  plakatów propagandowych; realiów historycznych i warunków życia w Polsce pod okupacją; symboli walczących stron; miejsca i znaczenia Polski w ówczesnej Europie; przebiegu działań w naszym mieście w 1939 i 1945 roku oraz skutków wojny dla Polski i Europy.

Konkurs historyczny rozpocznie się o godzinie 10.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w konkursie. Zapisy do 05 czerwca br. w sekretariacie GP nr 1 do godz. 15.00