Czwartek, 28.03.2024

Siłownia "pod chmurką" czeka w czechowickim Lasku
26-05-2014
26-05-2014

Sportową - jak przystało na tego typu uroczystość - oprawę, miało otwarcie siłowni plenerowej w Parku Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Siłownia w czechowickim Lasku, jedna z pięciu w powiecie, powstała w ramach projektu „W zdrowym ciele zdravý duch - integracja w sferze rekreacji i sportu”, prowadzonego przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina.

Na otwarciu siłowni plenerowej w Czechowicach-Dziedzicach czechowicki samorząd reprezentowali: zastępca burmistrza Maciej Kołoczek oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Fajfer. Dokonując symbolicznego otwarcia siłowni Maciej Kołoczek zwrócił uwagę, że dzięki działaniu Gminy w LGR, w czechowickim Parku Miejskim powstała sportowa infrastruktura, sfinansowana ze środków Grupy Rybackiej oraz Euroregionu Beskidy. Będzie ona służyć mieszkańcom Czechowic-Dziedzic, podnosząc przy tym atrakcyjność Parku Miejskiego.

W piątkowym (23 maja) otwarciu siłowni uczestniczyły dzieci z czechowickich szkół oraz z goście z Czech. Młodzi sportowcy bardzo szybko opanowali czekający na nich sprzęt. Od razu też rozegrano kilka konkurencji sprawnościowych. O szczegółach projektu, w ramach którego w naszym regionie powstały plenerowe siłownie pisaliśmy tutaj.