Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Grad medali dla kajakarzy MKS-u Czechowice-Dziedzice. Mocny akcent na zakończenie sezonu
21-10-2015
21-10-2015

W Krościenku nad Dunajcem odbyły się Mistrzostwa Polski w Zjeździe Kajakowym. Ekipa zawodników MKS-u - juniorów i seniorów - rywalizowała indywidualnie i drużynowo.

Indywidualnie złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Piotr Morawski, tuż za nim na 2 miejscu uplasował się Dawid Byrdek. Dominik Starowicz zajął 8 miejsce a Adrian Kulig 11.

Wśród seniorek Izabella Borgieł wywalczyła srebrny medal, a jej siostra Katarzyna brązowy. W konkurencjach drużynowych startowali chłopcy w składzie: Piotr Morawski, Dawid Byrdek i Dominik Starowicz oraz dziewczyny: Iza Borgieł, Kasia Borgieł i Monika Wójcik. Oba zespoły zdobyły brązowe medale.

Z kolei 10-osobowa grupa dzieci i jeden junior, rywalizowali w Trzebini na II Memoriale im. Michała Gajownika, na dystansie 200m. Warunki pogodowe były tym razem bardzo trudne, gdyż wiał bardzo silny boczny wiatr. Mimo tego młodzi kajakarze MKS-u poradzili sobie doskonale, zdobywając 9 medali: 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe, a w klasyfikacji generalnej czechowicki klub zajął trzecie miejsce.

Medale złote zdobyli:

• Dawid Janusz K1 chłopców 2003
  • Dawid Janusz, Janek Paszek K2 chłopców,
  • Iga Potok, Sandra Brandys K2 dziewczynek

Srebrne medale:

• Iga Potok K1 dziewczynek 2003
  • Natalia Grzechnik K1 dziewczynek 2004
  • Janek Paszek K1 chłopców 2003

Brązowe medale :

• Igor Drewniak K1 chłopców 2003
  • Kacper Byrdek K1 chłopców 2005 i młodsi
  • Emilia Marek, Natalia Grzechnik K2 dziewczynek

W Katowicach kajakarze MKS-u startowali natomiast w Międzynarodowych Regatach „Puchar Polski Południowej”. W zawodach kończących sezon startowało ponad 300 zawodników z 17 klubów w tym z Czech i Słowacji oraz Ukrainy. Tym razem kajakarze MKS-u zdobyli 8 medali. Wśród najmłodszych na podium znaleźli się:

• Maciek Bukowski - 1 miejsce polo dzieci 2006
  • Kacper Grzechnik - 3 miejsce MK1 chłopców 2005 i młodsi
  • Iga Potok - 2 miejsce K-1 500m i 3 miejsce K-2 z Sandrą Brandys - dziewczynki 2003
  • Dawid Janusz - 3 miejsce K-1 500m i 3 miejsce K-2 z Janem Paszkiem - chłopcy 2003

W kategorii juniorów w C-1 na 200m i 500m Mateusz Borgieł (brązowy medalista Mistrzostw Świata w maratonie) zdobył dwukrotnie srebrny medal.

Ponadto wysokie miejsca zajęli również: Kacper Bąk - 4m MK1 chłopców 2004, Kacper Byrdek (ur.2007, najmłodszy zawodnik)- 5m MK1 chłopców 2005 i młodsi, Emilia Marek-Natalia Grzechnik - 6m K-2 dziewczynek 2003, Kamil Karpeta-Szymon Jaworski - 7m C-2 młodzików, Wioletta Kupczewska - 8m MK1 dziewczynek 2005 i młodsi, oraz 9m K-2 Kacper Byrdek-Kacper Grzechnik, którzy ścigali się z rywalami 3 i 4 lata starszymi.

Gratulujemy!

MKS/ŁP